LOP

Organizacje szkolne

ŚWIĄTECZNA "ŁAPA 2018"

"Dzień Dobry

Pragniemy podziękować dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 28 za okazane serca i wsparcie II edycję świątecznej ŁAPY 2018 <3
Dzięki Waszej bezcennej pomocy udało się zebrać 537 kg karmy dla zwierząt Bytomskiego Schroniska w Bytomiu. Gdyby nie Wy Kochani nie odnieślibyśmy wspólnie tak wspaniałego końcowego efektu. Psiaki, Kociaki łapkami i merdającymi ogonkami bardzo mocno i szczerze dziękują za otrzymane dary.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji, którą dla Was przygotowaliśmy.

DZIĘKUJEMY 💗 i do zobaczenia 😉
świąteczna ŁAPA ❤"

AKCJA POMOCY SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „MISKA DLA SCHRONISKA”

Szkolne Koło LOP-u zorganizowało coroczną akcję pomocy schronisku dla bezdomnych zwierząt „Miska dla schroniska”. Zbiórka karmy, koców, misek trwała od października do 3 grudnia 2018. Udało nam się zebrać dużą ilość potrzebnych rzeczy i przekazać je Bytomskiemu schronisku,
z którym współpracujemy od ponad 20 lat. Zadaniem Ligii Ochrony Przyrody jest wychowywać młode pokolenie w poczuciu odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i nie być obojętnym na los zwierząt zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los. Uczniowie naszej szkoły jak
i ich rodzice od lat chętnie wspierają tę akcję, dzięki czemu mogliśmy przekazać dary, które wypełniły cały samochód, który przyjechał ze schroniska. Ponadto włączyliśmy się do akcji pomocy organizowanej przez miasto i Aktywne Łagiewniki. Zebrana karma była przekazana zbierającym. Obecnie trwa akcja dokarmiania ptaków na terenie wokół szkoły, one też potrzebują naszej pomocy.

Jak dokarmiać ptaki cz. 1

Jak dokarmiać ptaki cz. 2

Akcja dobroczynna „Miska dla schroniska” zakończona sukcesem!

Uczniowie naszej szkoły oraz członkowie LOP, wrażliwi na krzywdę zwierząt, kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji „Miska dla schroniska” organizowanej na rzecz bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Bytomiu - Miechowicach. Główną pomysłodawczynią zbiórki i organizatorką już od ponad dwudziestu lat jest nauczycielka biologii i przyrody - Pani Bożena Gajda.  Jak sama stwierdza, taka akcja to obopólna korzyść: dla zwierząt – duża pomoc, a dla uczniów – kształtowanie poczucia odpowiedzialności, mobilizacja do podjęcia działań mających  na celu niesienie bezwarunkowej pomocy oraz uwrażliwienie  na problemy  i potrzeby zwierząt.
8 grudnia 2017 roku zakończyliśmy zbiórkę karmy, koców, misek oraz pieniędzy na leki i środki opatrunkowe, które przekazaliśmy naszym czworonożnym przyjaciołom w schronisku. Musimy przyznać, że udało się zebrać dużo potrzebnych rzeczy i karmę. Możemy się pochwalić, bo jest to imponująca zbiórka zwłaszcza w tak trudnym okresie dla zwierząt, jak zima. Cieszymy się więc, że nasi uczniowie i ich rodzice zawsze spieszą z pomocą i pamiętają.
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzakom.

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy
 i zachęcamy do pomocy  przez cały rok!

Do 22 grudnia 2017 roku będą zbierane jeszcze potrzebne rzeczy w ramach akcji „Świąteczna łapa”. Gorąco prosimy o wsparcie. Niech los bezdomnych zwierząt nie pozostanie nam obojętny.

Skład zarządu i zadania na rok szkolny 2015/2016 (PDF)